
Huollamme jatkossa NHK:n merkit Pohjois-Suomessa
Aloitamme jälkimarkkinointiyhteistyön maatalouskoneiden maahantuontiin ja myyntiin keskittyvän suomalaisen NHK Groupin kanssa. Toimimme 1.6.2024 alkaen NHK:n edustaminen tuotemerkkien huoltokumppanina Pohjois-Suomessa.

Huoltokumppanuus kattaa Case IH, JCB, Pöttinger ja Strautmann -merkkien huolto-, korjaus- ja varaosapalvelut Pohjois-Pohjanmaalla, Lapissa, Kainuussa sekä Kannuksen, Toholammin ja Lestijärven kuntien alueella. HakaCenterin toimipisteet ovat Kempeleessä ja Ylivieskassa.
– Olemme iloisia syntyneestä yhteistyösopimuksesta ja pystymme varmasti olemaan luottamuksen arvoinen kumppani. Meillä on vahva, 32 vuoden kokemus CNH:n traktoreista sekä monipuolinen osaaminen huollossa. Lisäksi meiltä löytyy kattavat varaosavarastot Kempeleestä ja Ylivieskasta, HakaCenterin toimitusjohtaja Kalle Piirainen sanoo.
Hyötyä myös nykyisille asiakkaille
– Voimme yhteistyösopimuksen myötä pitää huolta nykyisestä asiakaskunnasta ja toivotamme uudet asiakkaamme tervetulleiksi tutustumaan HakaCenterin palveluihin.
NHK:lle sopimus merkitsee jälkimarkkinoinnin kohentumista pohjoisessa.
– Yhteistyö HakaCenterin kanssa parantaa merkittävästi jälkimarkkinointipalveluidemme saatavuutta asiakkaillemme Pohjois-Suomessa. Odotan innolla yhteistyön alkamista, sanoo NHK:n toimitusjohtaja Oskari Korhonen.


